Zdravé klouby a kosti

elipsa348

Kurkuma má výrazné protizánětlivé vlastnosti, čehož lze výborně využít při léčbě osteoartrózy a revmatoidní artritidy. Má také silné antioxidační účinky, což znamená, že ničí volné radikály, které poškozují buňky v organismu. Kurkuma napomáhá zmírňovat záněty v kloubech, zejména v kolenou, ramenou a loktech. Také mírní bolesti při revmatické artritidě. Pro své výborné protizánětlivé účinky bývá kurkuma používána k léčbě všech typů osteoartrózy, revmatoidní artritidy a bolesti kloubů.

Protizánětlivé vlastnosti kurkumy mají velmi pozitivní vliv na zdraví kloubů a kostí. Je známo, že některé typy bolesti kloubů jsou způsobeny zánětem v kloubních tkáních. Pokud nezabráníme tomu, aby tento stav pokračoval, chronický zánět v kloubech může vést k závažným problémům a onemocněním kloubů, jako jsou například různé typy artritidy. Některé studie ukazují, že při léčení revmatoidní artritidy se kurkumin osvědčil jako účinnější prostředek než některé protizánětlivé léky.

Artritida se častěji vyskytuje v pokročilejším věku a je častější u žen. Mezi běžné příznaky artritidy patří otok, bolest, ztuhlost a snížený rozsah pohybu. Příznaky mohou přicházet a odcházet. Mohou být mírné, střední nebo těžké. Mohou zůstat přibližně stejné po celá léta, ale mohou postupovat nebo se zhoršovat v průběhu času. Závažná artritida může mít za následek chronickou bolest, neschopnost vykonávat každodenní činnost a ztěžovat chůzi nebo pohyb do schodů. Artritida může způsobit trvalé změny kloubů. Tyto změny mohou být viditelné, např. hrbolaté klouby prstů, často lze ale poškození vidět pouze na rentgenovém snímku. Některé typy artritidy postihují také srdce, oči, plíce, ledviny a kůži, stejně jako klouby.

Studie prokázaly, že pacienti kteří denně užívali kurkumin zaznamenali snížení bolesti a zlepšení pohyblivosti kloubů.

Přípravek CurcuPrim® přináší úlevu při bolestech kloubů.