CurcuPrim obsahuje

přírodní složku Cureit

Cureit

Úplné přírodní spektrum kurkumy

Cureit, hlavní složka přípravku CurcuPrim, přitahuje značnou pozornost a vyvolává zájem všeobecných i specializovaných lékařů, odborníků z oblasti zdravé výživy a také koncových uživatelů.

Složka Cureit je jedinečná v tom, že zachovává úplné přírodní spektrum látek obsažených v kurkumě, včetně vysokého obsahu kurkuminoidů. Tento komplex látek napomáhá zvýšit biologickou dostupnost kurkuminu a tím také napomáhá k jeho výborným léčebným účinkům.

Cureit je unikátní patentovaná složka nabízející širokou škálu pozitivních zdravotních účinků. Je 10 krát více biologicky dosupný než běžný kurkumin. Proces jeho výroby je patentován a nese označení PNS technologie. Jedná se o speciální postup vedoucí k dosažení co nejvyšší možné absorpce kurkuminu a k zaručení jeho zdravotního přínosu uživatelům.

Cureit – spektrum účinných látek obsažených v kurkumě

Curcumin

Kurkumin je sytě žlutá látka, která se nachází v kurkumě, kořeni kurkuminovníku dlouhého  (Curcuma longa) patřící do čeledi zázvorovitých (Zingiberaceae). Kurkumin působí současně na více místech v těle a má schopnost zpomalit nebo zcela zastavit náběh různých onemocnění.

Sacharidy

Sacharidy jsou nejrozšířenější přírodní látky, které přijímáme potravou. Slouží jako zdroj energie, mají funkci stavební a zásobní. Nedostatek sacharidů vede k úbytku tukových zásob, extrémně nízký nedostatek způsobí úbytek svalové hmoty, překyselení organismu a může negativně ovlivnit psychiku člověka.

Vláknina

Vláknina je jednou ze složek potravy, je získávána z rostlin a je obtížně stravitelná. Vláknina pozitivně působí na náš zdravotní stav. Nejčastěji bývá vláknina spojována se správným zažíváním, z dlouhodobého hlediska vláknina působí jako prevence proti celé řadě zdravotních obtíží.

Esenciální oleje

Esenciální oleje kurkumy jsou považovány za látky se silným uklidňujícím a harmonizačním efektem. Studie prokázaly, že esenciální oleje mají pozitivní efekt na zlepšení nálady, na potlačení deprese a úzkosti. Působí na psychiku a emoce člověka, dovedou ovlivňovat tělesné funkce organismu a posilují jeho obranyschopnost.

Proteiny

Proteiny, neboli bílkoviny, představují základní stavební látku živých organismů a účastní se  prakticky všech procesů uvnitř buněk. Mnohé z bílkovin jsou enzymy, které řídí biochemické reakce v organismu. Proteiny přítomné ve složce Cureit integrují s kurkuminem, čímž dochází ke zvýšení jeho biologické dostupnosti a k posílení jeho farmakologických účinků.

Minerály

Minerální látky jsou nezbytnou součástí naší výživy. Náš organismus je nutně potřebuje, nedokáže si je ale sám vytvořit. Minerální látky přijímáme do těla potravou a vodou. Mají významnou úlohu při růstu a pro metabolismus celého organismu. U mnoha lidí dochází k jejich nedostatku, a to zejména z důvodu špatné výživy.

Vitamin D3

Spektrum zdravotních benefitů

Vitamin D3 (cholekalciferol) je přirozená forma vitaminu D, která se syntetizuje v kůži jako reakce na vystavení se ultrafialovému záření ze slunce. Tento vitamín je rozpustný v tucích, má vlastnosti vitamínu i hormonu a je nepostradatelný při vstřebávání a využití vápníku. Je známo, že vitamin D3 podporuje zdraví kostí, imunitní systém, nervový systém a kardiovaskulární zdraví.

Vitamín D je zvláště důležitý pro růst, normální vývoj kostí a zubů a imunitu. Vitamín D také chrání před svalovou slabostí, pomáhá při regulaci srdečního rytmu a je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy, normální srážení krve a zdraví tepen. Vitamin D3 je mnohem účinnější než vitamin D2 (ergocalciferol), jehož zdrojem jsou především potraviny.