Antioxidant

Dan_3

Antioxidanty jsou známé tím, že zbavují naše tělo škodlivých molekul, jako jsou volné radikály. Jsou to vysoce reaktivní molekuly obsahující nepárové elektrony, které se snadno účastní chemických reakcí. Přítomnost volných radikálů v těle může vést k procesu zvanému oxidační stres, který může mít za následek vznik chronických onemocnění, jako jsou revmatoidní artritida, kardiovaskulární a neurodegenerativní onemocnění, stárnutí nebo dokonce rakovina.

Kurkuma má antioxidační vlastnosti, a to díky fenolové povaze svých klíčových složek a také díky jednomu z jejich kurkuminoidů – kurkuminu. Studie ukázaly, že kurkuminoidy jsou velice účinné při odstraňování volných radikálů a při jejich neutralizaci. V případě, že náš organismus není schopen těmto volným radikálům sám čelit, kurkuma mu v tom může velice efektivně pomoci.

Vědci se domnívají, že kurkuma má schopnost předcházet také samotnému vzniku volných radikálů. To znamená, že kurkuma velice účinně snižuje riziko výskytu onemocnění a poškozování buněk způsobené volnými radikály, a to díky mechanismu, který blokuje oxidační účinky některých látek v těle. Pravidelný příjem kurkumy může pomoci našemu organismu bojovat proti volným radikálům a ochránit jej před onemocněními a před poškozením buněk. Doplněk stravy CurcuPrim může být v tomto procesu efektivně nápomocen.

Kurkuma bojuje proti volným radikálům a omezuje jejich aktivitu. Zároveň také pomáhá enzymům v našem těle vyvíjet tu stejnou aktivitu a zapojovat se do boje proti těmto volným radikálům. Kurkuma zvyšuje počet a aktivitu těchto enzymů, čímž se znásobuje její antioxidační účinek. Pro své silné antioxidační účinky je kurkuma doporučována mnohými lékaři a odborníky na lidské zdraví.